Chodzenie po górach jaki terapia

Nie ma wątpliwości, że terapia na świeżym powietrzu jest jedną z najlepszych terapii/leków, jakie może otrzymać nasz organizm. Odpoczynek w górach, poza tym, że jest zalecaną alternatywą, jest realną możliwością zwalczania dolegliwości, depresji, zaburzeń stresu pourazowego, a nawet demencji i urazów mózgu. Większość ludzi czuje się silniejsza i zdrowsza po dawce świeżego powietrza.

Wchodzenie na góry pomaga w pozytywnym postrzeganiu życia.

W niedawnym badaniu porównano postawę dwóch grup: tych, którzy przeszli 90 minut w mieście i tych, którzy przeszli 90 minut w środowisku naturalnym. I wyniki były jasne. Osoby, które przeszły trasę przez górę, zgłaszały mniej powtarzających się i obsesyjnych myśli, które wprawiają nas w zakłopotanie. Większość przestrzeni jest zurbanizowana i jest to środowisko coraz bardziej związane z depresją. Zmniejszenie tego stresującego i negatywnego tempa życia jest korzystne dla zdrowia psychicznego.

Terapia górska promuje umiejętności rozwiązywania problemów.

Kreatywne rozwiązywanie problemów można wzmocnić poprzez oderwanie się od technologii i ponowne połączenie z naturą. Wyniki badan mówią, że technologia i hałas na obszarach miejskich stale uświadamiają nam dźwięki lub elementy wizualne, które nie są ważne i które zakłócają nasze funkcje poznawcze. Dlatego też, bawienie się w środowisku wiejskim pomoże zmniejszyć zmęczenie psychiczne i pomoże nam myśleć bardziej kreatywnie. Pomoże nam to nawet rozwiązywać codzienne problemy w inny sposób.

Czyste, górskie powietrze oczyszcza płuca.

I nie chodzi już tylko o to, że powietrze jest czyste, ale o to, że oddychanie czystym powietrzem jest źródłem detoksykacji ze wszystkich gazów w mieście. Według naukowców, chodzenie po górach może dać zmiany psychologiczne, takie jak eliminacja narcyzmu lub rozładowanie agresji. Osiąga się również lepszą integrację społeczną i odzyskuje pozytywne, utracone doznania, takie jak te z czasów, gdy byliśmy dziećmi.

Słońce obniży ciśnienie krwi twojego ciała.

Odsetek problemów sercowo-naczyniowych rośnie każdego roku w populacji. Wiemy już, że sport oraz zdrowa dieta i styl życia pomagają w ich zwalczaniu, ale dziś odkrywamy coś jeszcze. Według naukowców z Uniwersytetu w Southampton i Edynburgu, ekspozycja na słońce może zmienić poziom tlenku azotu obecnego w skórze poprzez przeniesienie go do krwi i zmniejszenie napięcia naczyń krwionośnych. Efekt ten pozwala obniżyć ciśnienie krwi, poprawiając tym samym zdrowie naszego organizmu.