Ciekawostki z Florencji

Florencja jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast do zobaczenia we Włoszech i ma wiele ciekawostek! Jednakże wybraliśmy kilka, które nam się najbardziej podobają. Wszystkie miasta skrywają magiczne zakątki i ciekawe tajemnice, których nikt nigdy by sobie nie wyobraził. Florencja jest magicznym miastem, które wyróżnia się swoim pięknem, a także doskonałą gastronomią.

Była to stolica Włoch w latach 1865-1871 – czy nie wydaje się nieprawdą, że tak małe miasto może być stolicą tak ważnego kraju jak Włochy? Miasto to zastąpiło Turyn, a następnie w 1871 roku zostało zastąpione przez Rzym, obecną stolicę.

Pałac Palazzo Vecchio działał jako siedziba rządu, kiedy Florencja była stolicą – zabytkowy budynek we Florencji był siedzibą rządu włoskiego w latach 1865-1871. Dzisiaj budynek, w którym mieści się rząd Włoch, to Palazzo del Quirinale – w samym sercu historycznego centrum Rzymu.

Potwór mieszkający we Florencji. – w latach 1968-1985 miała miejsce seria morderstw potwora z Florencji. Szesnaście osób zginęło z rąk mordercy, który do dziś jest nieznany.

Na zewnątrz kościoła Santa María la Mayor znajduje się kobieca twarz wyrzeźbiona w kamieniu, która wystaje z muru. – legenda głosi, że to głowa kobiety, która została zamieniona w kamień przez wściekłego czarnoksiężnika.