Gdzie warto odpocząć nad Bałtykiem? – 3 ciekawe, nadmorskie miejscowości

Oferta nadmorskich miejscowości jest bardzo szeroka.

Wybierając miejsce na wymarzony urlop warto wziąć pod uwagę miejscowości, które cechuje ciekawa historia lub architektura.

Nadmorskie wsie i miasta – poznaj nasze ulubione miejsca do wypoczynku

Popularne kurorty są często zatłoczone, przez co plaże wydają się głośne i ciasne. Wybierając miejscowość na nadmorski wypoczynek warto zwrócić uwagę na małe, niezbyt popularne miejscowości. Poznaj naszych faworytów i ułatw sobie wybór wakacyjnej miejscowości.

1. Sianożęty

Wieś letniskowa, położona nad Morzem Bałtyckim, dokładniej nad Zatoką Pomorską. W miejscowości dostępne jest kąpielisko morskie z bardzo szeroką i czystą plażą.

Na plaże można dotrzeć trzema zadbanymi i świeżo wyremontowanymi wejściami. Dojście do plaży jest bardzo łagodne, dlatego sprawdzi się idealnie dla osób starszych i rodzin z małymi dziećmi. Powietrze w Sianożętach jest bardzo wysycone jodem, ze względu na występujące w tamtych okolicach liczne sztormy i silne wiatry. To doskonałe miejsce na spokojny, nadmorski odpoczynek

Tutaj, więcej informacji o tym co warto zobaczyć we wsi Sianożęty.

2. Gąski

Malutka miejscowość nadbałtycka, która jest położona na Wybrzeżu Słowińskim. Gąski cieszą się szeroką, piaszczystą i przede wszystkim czystą plażą.

Wypoczywający mogą podziwiać jedną z najwyższych latarni morskich w Polsce, z której można podziwiać cudowną nadmorską panoramę. W Gąskach można odnaleźć gratkę dla miłośników przyrody: tulipanowiec amerykański, który uznany jest za pomnik przyrody.

3. Dąbki

Śliczna wieś, która pełni funkcję uzdrowiska. Dąbki położone są nad morzem Bałtyckim na Wybrzeżu Słowińskim. Jednocześnie w Dąbkach znajduje się także malownicze jezioro Bukowo. Dąbki charakteryzują się wyjątkowym mikroklimatem i bardzo dużym nasłonecznieniem. Powietrze tej miejscowości przepełnione jest jodem.