Batumi: co warto zobaczyć w tym mieście?

Jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych, jakimi może nas oczarować Gruzja, a wczasy na jego terenie będą dla wielu z nas wspaniałą przygodą. Batumi zachwyca, a powodów, dla których warto tu zajrzeć, jest sporo. Za co biura podróży pokochały to miasto? Co sprawia, że turyści z odległych zakątków świata tak chętnie zaglądają na jego teren?

Skarby Starego Miasta

Zwiedzanie Batumi może się okazać świetną przygodą dla niejednego miłośnika historii i pięknej architektury. Stare Miasto to malownicze place i uliczki, po których można spacerować do woli, tu również piękne kamieniczki, które swoimi elewacjami mogą oczarować każdego. Meczet Orta Dzhame, prawosławny kościół św. Mikołaja oraz świątynia ormiańska – oto ważne punkty na terenie Starego Miasta. O wielokulturowym charakterze Batumi przypomną również miejscowa synagoga, której również warto się uważniej przyjrzeć.

Batumi dla spragnionych wypoczynku

Dla wielu osób Batumi to przede wszystkim modny kurort, na terenie którego można spędzić udane wczasy nad Morzem Czarnym. Nie brak tu modnych hoteli, w których tanie noclegi można znaleźć o każdej porze roku, nie brak tu również pięknych plaż, na których można cieszyć się beztroskim wypoczynkiem w pięknym otoczeniu. Nadmorskie promenady, potężne fontanny oraz miejsca, które pozwalają turystom cieszyć się dobrą zabawą – oto atrakcje, dzięki którym wczasy w Batumi mogą się dla wielu z nas okazać rewelacyjną propozycją.

Nowoczesne oblicze Batumi

Batumi to miasto pełne kontrastów, a obok historycznych zakątków oraz miejsc idealnych do wakacyjnego wypoczynku, można tu znaleźć nowoczesną dzielnicę, która przyciąga uwagę ogromną ilością nowoczesnych budowli. To słynny Park Cudów, na terenie którego nie brak oryginalnych budowli. Jedną z tych ciekawszych jest Batumi Tower, przyciągający uwagę nietypową ozdoba w postaci koła młyńskiego. W dzielnicy tej uwagę przyciąga również wieża Czaczy z fontanną oraz Wieża Gruzińskiego Alfabetu, która zazwyczaj kojarzy się z potężną spiralą DNA. W parku tym znajduje się również ciekawa rzeźba Ali i Nino, przypominająca o romantycznej historii miłości muzułmanina oraz chrześcijańskiej księżniczki.

Batumi to wspaniałe miasto, na terenie którego można w przyjemny i pożyteczny sposób spędzić wolny czas. Tu nuda nikomu nie zagrozi, a w bogatej ofercie wypoczynku na terenie tego miasta każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego.