Wyjątkowe atrakcje Warmii i Mazur – Łyna

Ten region przyciąga bogactwem krajobrazów oraz wspaniałymi skarbami przyrody. Warmia i Mazury to teren idealny dla tych, którzy chcą wypocząć na łonie natury lub aktywnie spędzić swój urlop. Jeziora i lasy, piękne miasta i wsie przyciągające tradycyjną zabudową sprawiają, że wycieczki po tej krainie każdemu mogą sprawić wiele przyjemności.

Atrakcje w Łynie

To kraina sprzyjająca miłośnikom pieszych wędrówek oraz jazdy na rowerze, wiele atrakcji czeka tu również na miłośników sportów wodnych. Żeglarze i ci, dla których najlepszą formą poruszania się po kraju są spływy kajakowe, cenią sobie ten region wyjątkowo. Nic dziwnego, ponieważ na Warmii i Mazurach jest sporo tras wodnych. Tu mają zapewnione idealne warunki do uprawiania swej ulubionej dyscypliny. Jedną z najbardziej znanych atrakcji dla fanów aktywnej turystyki są tu spływy kajakowe Łyną. Jakie atrakcje turystyczne czekają na tych, którzy postanowią z takiej wycieczki skorzystać? Jest ich wiele. Sama Łyna, jako jedna z najważniejszych rzek na Warmii i Mazurach, z pewnością zasługuje na uwagę. Spływy kajakowe pozwalają na zapoznanie się z pięknymi krajobrazami, których w dolinie tejże rzeki nie brakuje. Takie wycieczki są również jedyną z swoim rodzaju okazją do odkrycia bogactwa tutejszej architektury.

W wielu wioskach znajdujących się nad Łyną można ujrzeć wspaniałe zabytki – perełki ludowej architektury, które obecnie są cenione jako najważniejsze atrakcje turystyczne tego regionu. Spływ kajakowy Łyną jest jednak przede wszystkim kuszącą propozycją dla miłośników przyrody. W czasie takiej wycieczki można nie tylko połączyć uprawianie sportu ze zwiedzaniem okolicy, ale zajrzeć na teren kilku ciekawych rezerwatów przyrody. Jednym z nich jest rezerwat „Las Warmiński”, drugim – rezerwat o nazwie „Źródła rzeki Łyny”. Tu z myślą o turystach wyznaczona została specjalna ścieżka dydaktyczna, która pozwala nie tylko na poszerzenie swej wiedzy na temat rzeki Łyny i lokalnej przyrody, ale i na odbycie ciekawego spaceru w pięknej scenerii.