Polanica-Zdrój – uzdrowisko i zielona perła na mapie Śląska

Polanica-Zdrój to malownicze uzdrowisko położone w województwie dolnośląskim. Zaledwie dwie godziny drogi samochodem od Wrocławia, z dobrym połączeniem kolejowym i autobusowym.

Duma dolnego śląska – Polanica-Zdrój

Popularne nie tylko wśród kuracjuszy odwiedzających liczne ośrodki sanatoryjne, ale coraz częściej przez młodych, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku. Polanica-Zdrój to magiczna, niewielka miejscowość, która zachwyca spokojem, pięknem przyrody i licznymi ścieżkami.

Wybierając się do Polanicy, nie można zapomnieć o tym, że jest to idealne miejsce do podreperowania swojego zdrowia. Piesze czy rowerowe wycieczki, a następnie korzystanie z uzdrowiskowych atrakcji. Miasteczko jest bogate w źródła mineralne, o czym można przekonać się, będąc w samym sercu Polanicy, czyli w Pijalni Wód Mineralnych Wielka Pieniawa. Zlokalizowana została w parku zdrojowym, którego nie można pominąć w planie swojej wycieczki. Liczne nasadzenia kwiatowe, fontanna, najbardziej znany ośrodek sanatoryjny i ona, Wielka Pieniawa, w której można napić się wody i odpocząć.

Serce Polanicy – Park Zdrojowy

Wszystkie drogi w tym mieście prowadzą do Parku Zdrojowego, który podzielony został na dwie części. Dolna stanowi część, do której najszybciej można dotrzeć i skorzystać z najważniejszych punktów. Górna natomiast to rozpoczynający się od punktu informacyjnego park składający się z licznych nasadzeń, miejsca do odpoczynku i szachownicy mającej ma powierzchnię 100 m² przy której można pooglądać partyjne szachów lub samodzielnie spróbować swoich sił.

Pozostałe atrakcje czekające na turystów w Polanicy-Zdrój:

  • tor saneczkowy,
  • pokazy świetlne fontanny,
  • deptak,
  • liczne górskie szlaki.

Więcej publikacji o atrakcjach turystycznych i ciekawych miejscach w Polanicy-Zdrój, znajdziesz w portalu polanica24.pl.