Skarby Kotliny Kłodzkiej: co warto zobaczyć?

Dolny Śląsk to wspaniała kraina, na terenie której moc atrakcji czeka i na miłośników aktywnego wypoczynku, i na tych, którzy postanowią spędzić czas wśród cennych zabytków. Kto postawi na wypoczynek na terenie Kotliny Kłodzkiej, ten będzie mógł urządzać zarówno piesze wycieczki po okolicznych górach, jak i historyczne spacery po tutejszych miejscowościach. Na co koniecznie trzeba tu zwrócić uwagę?

Jakie atrakcje zasługują na szczególne wyróżnienie jeśli chodzi o Kotlinę Kłodzką?

Kotlina Kłodzka to wspaniałe tereny górskie, dzięki czemu wczasy w tej części kraju mogą się okazać idealnym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Kusi Masyw Śnieżnika, intrygują też Góry Stołowe, znane ze skalnych labiryntów oraz licznych punktów widokowych. Kotlina Kłodzka to również tętniące życiem uzdrowiska, na terenie których tanie noclegi można znaleźć o każdej porze roku. Kusi Kudowa-Zdrój, wielką popularnością cieszą się też jej sąsiadki: Polanica oraz Duszniki. Więcej o noclegach w polskich górach na www.goryinfo.pl. Dla tych, którzy cenią sobie klimat dawnych miast, niezwykle atrakcyjnym miejscem stanie się z kolei Lądek-Zdrój, mogący się pochwalić historią sięgającą czasów średniowiecza oraz wspaniałą zabudową.

Zwiedzanie Kłodzka

Obowiązkowym punktem w programie wycieczki po terenie Kotliny Kłodzkiej jest Kłodzko – piękne miasto, mogące się pochwalić malowniczym rynkiem, okazałym ratuszem i wiekowymi kamienicami. Turyści chętnie zaglądają tu również ze względu na Podziemną Trasę Turystyczną oraz na wznoszącą się nad miastem Twierdzę Kłodzką – wspaniałą fortyfikację, którą można zwiedzić w towarzystwie miejscowego przewodnika. Z jej murów roztaczają się niezwykłe widoki na Kłodzko i okolicę, zatem każdy spacer po jej terenie może nam dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.