Kaszubskie atrakcje – Puck i okolice

To miasto może pochwalić się długą historią i ciekawą zabudową. Pięknie położony nad Zatoką Pucką ośrodek miejski kusi klimatem rybackiej osady oraz średniowiecznymi budowlami. Puck to obowiązkowy punkt w programie wycieczki po Kaszubach.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w Pucku?

Puck to przede wszystkim wspaniała starówka oraz rynek otoczony malowniczymi kamienicami. To również piękna, gotycka świątynia św. Piotra i Pawła, którą wzniesiono pomiędzy XIII a XV stuleciem. W jej wnętrzu można ujrzeć wyjątkową kolekcję barokowych rzeźb i obrazów, warto też przyjrzeć się dokładniej kaplicy z XVI wieku ozdobionej obrazem gdańskiego malarza Hana. Puck, jak na miasto związane z rybołówstwem przystało, może się też pochwalić ciekawymi zbiorami związanymi z tym właśnie zajęciem. Mieszczące się tu muzeum prezentuje dzieje i kulturę rybacką, a wizyta w nim to wyjątkowa szansa na poznanie kultury tego miasta. Wielu wrażeń może też dostarczyć wizyta w Muzeum Ziemi Puckiej, w którym prezentowane są eksponaty pokazujące dzieje miasta od czasów wczesnego średniowiecza. Molo, plaża i przystań rybacka to kolejne atrakcje, którymi Puck przyciąga turystów chcących lepiej poznać Kaszuby i ich klimat.

W tak chętnie odwiedzanym Pucku można bez problemów znaleźć noclegi, co daje możliwość urządzenia z miasta bazy wypadowej i urządzania stąd wycieczek po pełnej atrakcji okolicy. Na uwagę zasługuje pobliskie Rzucewo, wielką atrakcją jest też Mechowo kuszące wspaniałą grotą. W pobliżu Pucka znajduje się również Swarzewo – jedna z ciekawszych wsi na Kaszubach, której największą atrakcją jest sanktuarium maryjne.

Więcej artykułów o atrakcjach z północy polski znajdziesz w serwisie https://www.trojmiejski.pl/.